Augstākā līmeņa lēmumi

Tagad, kad pēc mēneša Stradiņu slimnīcas teritorijā ir atrastas Valda Lavrinoviča mirstīgās atliekas, kurš no šīs pašas slimnīcas  ticis izrakstīts kā “adekvāts” un “spējīgs pārvietoties”, reakciju amplitūda un viedokļi par to, kas varēja novērst gan šo konkrēto traģēdiju, gan pasargāt mūs visus  no līdzīgām situācijām, ir visplašākā – sākot ar ārstu, Stradiņa slimnīcas, mirušā ģimenes un Valda paša atbildības piesaukšanu, līdz pat politiskām spekulācijām par Vienotības politisko atbildību, “augstākā līmeņa politiskiem lēmumiem”, izmaiņām Satversmē utt.

Un tomēr – pat  zinot par mūsu nesakārtoto veselības aprūpes sistēmu, slimnīcu budžetiem, personāla algām, jāpiekrīt viedoklim, ka adekvāti, pēc būtības novērtēt katru situāciju, kurā tu esi iesaistīts, un cilvēcīgi painteresēties, vai pacients varēs tikt uz mājām vienpadsmitos naktī, vai nevajag kādam piezvanīt, ir tikai un vienīgi katra personīgā humānisma līmeņa diktēts lēmums.Tieši tāpat kā lēmums nevis steigšus uzlikt 500 latu sodu par radio klausīšanos augu viesnīcai, kas būtībā ir sociāls projekts, bet tā vietā pabrīdināt. Tāpat kā neizsēdināt ziemas spelgonī no autobusa skolasbērnu, kas aizmirsis mājās skolēna apliecību. Nepaiet garām dzīvniekam, kas cieš sāpes, slāpes vai mokās slims pie tavas daudzdzīvokļu mājas ieejas. Gadiem  neklusēt, dzirdot kā sadzēries kaimiņš  dauza sievu un bērnus.

Protams, protams, pastāv politiskā līmeņa atbildība par katru nesakārtoto sfēru, lai  tā būtu medicīna, sociālā sfēra, kultūra – tāpēc jau pilsoņiem nepieciešams tāds veidojums, kas saucas “valsts”, un ir pareizi, ka katra publiska diskusija orientējas nevis tikai uz izbļaušanos, skandaloziem un “šokējošiem”sižetiem, linča tiesu un vainīgo meklēšanu interneta komentāros, bet uz pārmaiņām un amatpersonu atbildību par notiekošo …Un tomēr – visaugstākā līmeņa lēmums ir tas, ko mēs katrs pieņemam šādās situācijās.

 

About kristinezelve

Labotam ticēt!
Šis ieraksts tika publicēts BLOGA IERAKSTI. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s